niedziela, 22 czerwca 2014

Prolog

    

     Dzisiaj jest mój pierwszy dzień w nowej szkole. Przyjechałam tu, by - jak powiedział mój tata - zacząć wszystko od nowa. A to dlatego, że jestem inna niż dziewczyny z poprzedniej szkoły, do której chodziłam. Mówiąc inna mam na myśli, że nie daję dupy kiedy tylko nadarzy się okazja i nie szlajam się po klubach. Ktoś by powiedział "Co to ma do rzeczy?". No niestety w mojej poprzedniej szkole miało. Jesteś zdzirowata - jesteś super. Fucking logic. Z tego oto powodu nie byłam lubiana, na co miałam wywalone ale mój tata uznał, że zmiana szkoły wyjdzie mi na dobre. Mówił tylko o zmianie budynku, w którym będę kontynuować moją edukację, ale później się okazało, że zmieniamy również miejsce zamieszkania. I tak oto z Liverpool'u przeniosłem się do Sydney. W Anglii nie miałam przyjaciół, mimo to nie chciałam się przeprowadzać. No ale cóż... Jakimś cudem znalazłam się tutaj. W Australii.                          
     Do szkoły przyjęli mnie bez problemu. Nigdy nie miałam problemów z nauką, miałam dobre stopnie, nauczyciele mnie lubili. Nawet pomimo tego, że kilka razy wylądowałam u dyrektora za bójkę. Nie jestem agresywną osobą, ale kiedy ktoś nazwie mnie dziwką, szmatą lub coś w tym stylu nie stoję z założonymi rękami, bo co? Mam uśmiechnąć się i powiedzieć "Dziękuję"? No przepraszam bardzo...
     Przyjechałam do tego kraju tylko z tatą gdyż moja mama zmarła podczas porodu. Podobno ciąża była zagrożona. Lekarze na porodówce powiedzieli, że przeżyje tylko jedno z nas. Miała wybór: zabić mnie lub pozwolić mi żyć. Wybrała to drugie. Oddała swoje życie po to, bym mogła rosnąć, rozwijać się, bym mogła żyć. Czasem czuję się winna śmierci mamy. Tata ciągle mi powtarza, że to nie moja wina. Doceniam to, co robi, ale wiem też, że bardzo cierpi. W końcu stracił osobę, którą bardzo kochał i kocha nadal.
     Zasiadłam do stołu i już po chwili jadłam pyszne naleśniki przyrządzone przez tatę.
- Stresujesz się?
     Uniosłam głowę i spojrzałam na tatę.
- Trochę - odpowiedziałam obojętnie.
- Olivio wiem, że się złościsz, ale wiedz, że wszystko jest dla twojego dobra. Masz tu szansę na nowe, lepsze życie. Tak będzie najlepiej.
     W głosie taty dostrzegłam troskę. Chciał dla mnie dobrze. Doskonale o tym wiedziałam. Brakowało mi jednak Liverpool'u. Brakowało mi przechadzek po parku z tatą, czy też wieczorów spędzonych przy grobie mamy. Ta przeprowadzka oznaczała zmiany.
      Po skończonym śniadaniu razem z tatą udaliśmy się do samochodu. Zaczęłam pasy i pojazd ruszył. Pod budynkiem byliśmy jakieś chwilę potem. Wysiadłam z czarnego Jaguar'a. Budynek, w którym od dzisiaj miałam się uczyć był ogromny. Dużo większy od tego, do którego chodziłam w Anglii. Tuż przy wejściu przywitał nas dyrektor szkoły.
- Dzień dobry. Ty pewnie jesteś Olivia. Chodź zaprowadzę cię do sali lekcyjnej, a potem ktoś oprowadzi cię po szkole.
     Skinęłam głową na znak, że wszystko zrozumiałam. Przeszłam przez ogromne drzwi. Moim oczom ukazał się ogromny korytarz. Po obu jego stronach stały niebieskie szafki. Pan McKennedy - bo tak ma na imię dyrektor -wręczył mi kod do mojej szafki, po czym staną przed klasą. Delikatnie zapukał i otworzył drzwi.

________________________________________________

Tadaaaam.! Jest prolog. Mam nadzieję, że Wam się spodoba :)
Piszcie co o tym sądziecie ;**

6 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie. Zobaczymy, co będzie się działo dalej ;)
  Pozdrawiam i życzę weny xxx

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie sie zapowiada :)
  Będę zaglądać ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie się zapowiada �� czekam na dalszą część

  OdpowiedzUsuń
 5. Olivia... Hmmm, skądś kojarzę tę imię :D
  Prolog świetny, lecę oglądnąć zwiastun.
  M ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Super prolog ; ))
  Kocham klimaty takie jak Pamiętnik, także czekam do poniedziałku! :P

  OdpowiedzUsuń